Bublinkovou fólii zná každý, tedy pravděpodobně každý. Většinou se uplatní pro balení věcí při stěhování a balení zboží odesílané přepravními společnostmi. To ale není vše, kde se hodí.
Na dece u vody – přírodní koupaliště získávají čím dál více na oblibě, mnohé z nich totiž mají svůj vlastní ekosystém, který se samočisticí schopností stará o potřebnou jakost vody vhodnou ke koupání. Takové rezervoáry jsou jednak zdravější a také příjemnější pro naši psychiku. Někdy mívají písčité pláže, ale velmi často jen travnaté. Na vás pak je mít dostatečně měkkou deku, která vám umožní pohodlí a dokonalou relaxaci. Nemusíte však s sebou vláčet těžké prachové duchny nebo úzké karimatky, stačí docela obyčejné tenké deky a dostatečně velká bublinková fólie, kterou pod deku podložíte. Pokud jste to nikdy nevyzkoušeli, budete překvapeni, jaký efekt toto řešení má.
Pod stanem – když postavíte stan, zpravidla do něj položíte karimatky a na ně pak spacáky. Chcete-li mít ještě větší pohodlí, stejný trik s bublinkovou fólií zopakujte i v tomto případě. Fólie navíc dobře izoluje tělesné teplo, takže komfort měkkosti ještě zesílíte tímto jevem. Fólii můžete pokládat jak pod stanovou podlážku, tak i před samotnou kupoli, kde večer sedíte při přípravě či konzumaci večeře, anebo přímo u ohně, kde vás bude měkce zahřívat, aniž byste měli strach, že se propálí.
Doma při práci – když potřebujete zakrýt nábytek, podlahu a cokoli jiného v domácnosti, většinou sáhnete po nějakém igelitu nebo tenké fólii, co se prodávají jako zakrývací, např. pro malíře pokojů. Důvodů, proč zakrýt vybavení bytu je celá řada, např. při vrtání do zdi příklepovou vrtačkou, při lepení části koberců, při natírání nějakého pevného předmětu, při práci v sedě na koberci, kdy máte na sobě špinavé montérky, a konečně třeba při samotném malování bytu. Bublinková fólie je pro tyto účely tím nejlepším, co můžete mít při ruce.