Sladkovodní sinice a řasy lze ve stravě samozřejmě kombinovat s mořskými řasami. Chlorella a Spirulina se navzájem vhodně doplňují a my bychom si mohli v krátkosti nastínit, čím nás spolu s mořskými řasami obohacují.
Kelpu můžete kombinovat s Chlorelou a Spirulinou
Kelpa obsahuje značné množství jódu, který je organický, a tím pádem dobře vstřebatelný. Je výhodnější, nežli jodizovaná sůl.
Spirulina a chlorella jsou pěstovány uměle, největším producentem je Taiwan a největším odběratelem Japonsko. Japonci velmi dbají na dodržování kvality pěstování a udělování certifikátů, proto můžete tyto řasy bezu obav konzumovat. Spirulina obsahuje mnoho rostlinných proteinů, Chlorella na sebe zas dobře váže toxické odpadní látky, zejména těžké kovy. Obě vám mohou nabídnout značné množství velmi cenného zeleného barviva – chlorofylu.
Kelpa se sklízí na pobřeží chladných moří a oceánů, podmínkou k jejímu růstu je čistota prostředí, je tedy vyloučeno, aby tato řasa byla zamořena pesticidy a těžkými kovy. Zároveň obsahuje (kromě jódu) mnoho minerálních a stopových prvků a tím může významně obohatit náš jídelníček.
Kelpa odkyseluje – svým obsahem výživných látek přispívá k zásadotvorným procesům v těle, tím eliminuje únavu, zlepšuje trávení, brzdí rozvoj depresí, působí příznivě na stres jako ochranný faktor.
Kelpa alias Kombu – pod tímto názvem ji znají Asiaté i příznivci makrobiotiky. Doporučí vám ji k přípravě luštěnin, které jsou pak lépe stravitelné.
Můžete je žvýkat – někteří lidé žvýkají sušené listy, aby tímto způsobem snížili výskyt zubního plaku a kyselost v ústní dutině. Bylo prokázáno, že Kelpa má velmi pozitivní vliv v této oblasti a proto ji také doporučují veterináři psům a kočkám jako přídavek do krmné směsi, např. v prášku nebo v tabletách. Její zásadotvorné účinky nejsou tedy striktně omezeny jen při vnitřním užívání.